• Dnes je: , meniny má: , zajtra: ,

Skúšky duričov Kluknava, Stará Voda, 28 – 29.11.2015

Slovenský poľovnícky zväz, Okresná organizácia SPZ v Gelnici a Obvodná poľovnícka komora v Gelnici v spolupráci s Poľovníckou spoločnosťou vlastníkov lesa a pôdy Kluknava usporiadali Skúšky duričov, ktoré sa konali v revíri PSVLP Kluknava a v diviačom oplôtku v Starej Vode.

V poslednú novembrovú sobotu v ranných hodinách sa pod kaštieľom v Kluknave ozýval uvítací signál lesničiara. To už množstvo poľovníkov s obnaženými hlavami stálo zoradených na slávnostnom nástupe. Po privítaní a organizačných pokynoch sme sa presunuli do revíru. Pre desiatich vodičov a ich štvornohých zverencov boli pripravené dva pohony, počas ktorých mali rozhodcovia možnosť posúdiť výkon psíkov. Oba pohony boli úspešné, ulovili sa tri kusy diviačej zveri a jedna líška. Nasledovali ďalšie disciplíny a v podvečerných hodinách už bolo všetko pripravené na slávnostný výrad. Po gratuláciach úspešným strelcom sme sa presunuli na „posledný pohon“ do reštaurácie Poľovník, kde bolo zabezpečené chutné jedlo a iné občerstvenie pre všetkých účastníkov poľovačky.

Skúšky duričov pokračovali v nedeľu v diviačom oplôtku v Starej Vode, kde jednotlivé psíky podstúpili skúšku odvahy. Výsledkom skúšok je, že 9 z 10-tich psíkov získalo poľovnú upotrebiteľnosť na durenie a dohľadávku diviačej zveri. Kluknavčanov úspešne reprezentovali Vladimír Bogačevič, Vladimír Fabrici, Ľubomír Lovas a Daniel Lovás, z neďalekých Hrišoviec uspel so svojim zverencom Dominik Tomašov. Blahoželáme.